top of page

Символи духовності

  • kaleniuckiinna
  • 7 февр. 2017 г.
  • 1 мин. чтения

Година класного керівника

Тема: Символи духовності.

Мета: Познайомити з основними символами державності( герб, прапор, гімн).

І. Символи державності в основному Законі Конституції України.

ІІ. Розповіді про історію виникнення символів.

  1. Герби ( Князівські знаки на печатці Святослава Ігоровича, монетах Володимира Святославича)

  2. Тризуб:

А) вперше термін «тризуб» вжитий відомим російським істориком М. Карамзіним. Він назвав його знаком Рюриковичів. У Київській Русі тризуб став великокнязівським знаком.

Б) Розгляд герба УНР, великий і малий герб УНР.

В) Герби українськихземель.

3) Прапори:

Прапор як символ сигналізації виник за античних часів і поширився в Європі в добу Середньовіччя. Найдавніші прапорові полотнища були трикутноклинові, а на зламі ХІІІ-ХІV ст. з’являються чотирикутні прапори з клиновими полотнищами.

Козацькі прапори двоколірні. Картина І. Рєпіна «Запорожці пишуть лист турецькому султанові»( 1880-1897рр.). Позаду на картині виділяються сім прапорів, і всі – двоколірні: одна смужка блакитна (синя) , а інша – жовта.

Синьо-жовтий прапор вперше з’явився у Львові під час революції 1848р. в Австро-Угорщині. Вибір кольорів мотивується символами України – вірністю і миром , святістю і досконалістю, мудрістю і повагою.

«Наш стяг – пшениця у степах. Під голубим склепінням неба»- писав поет Мстислав Рус .

4) Гімни:

За характером і призначенням гімни бувають : національні, державні і релігійні. Як національні гімни в різний час використовувались: «Заповіт» на слова Тараса Шевченка, «Вічний революціонер»( Іван Франко). Однак найбільшого поширення, а з часом і офіційного визнання здобув гімн «Ще не вмерла Україна».

Автор тексту П. Чубинський ( 1839-1884). Вперше слова опубліковані 1863 р. . Вони одразу набули великої популярності. Першим музику до них написам М. Вербицький (1815 – 1870рр.). Згодом, однак. Деякі зміни до тексту вніс поет Микола Вербицький ( 1843- 1909 рр.) – однофамілець автора музики.

ІІІ. Ваші враження від почутого і побаченого на сьогоднішній годині класного керівника.


 
 
 

Comments


© 2017. Каленюк Інна. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey
bottom of page